spring

تن سالم

spring
social
spring

تن سالم

کرونا در کودکان

دوشنبه بیست و هشتم 7 1399

مقدمه:

شیوع کرونا این روزها زندگی کودکان را به‌شدت تحت تأثیر قرار داده است. تعطیلی مدارس و لغو مکان‌های بازی، باشگاه و مراکز تفریحی بیش‌ازپیش آن‌ها را در خانه‌ها به انزوا و تنهایی کشانده است. بچه‌ها در هر سنی می‌توانند به کرونا ویروس 2019 مبتلا شوند؛ اما اکثر بچه‌هایی که آلوده هستند به‌اندازه بزرگ ‌سالان بیمار نمی‌شوند و بعضی از آن‌ها ممکن است هیچ علائمی نداشته باشند. علاوه بر این کودکانی که بیمار می‌شوند علائم خفیف ‌تری از بیماری مانند تب پایین، خستگی و سرفه را تجربه می‌کنند. هرچند برخی از کودکان عوارض شدیدی داشته‌اند، اما این مورد کمتر دیده‌شده است. با این‌ حال کودکان مبتلابه بیماری‌های زمینه‌ای بیشتر از سایرین در معرض خطر ابتلا به کرونای شدید هستند.شما جهت پیشگیری و بهبود سلامت کودک خود می توانید با خرید اینترنتی مکمل مولتی ویتامین کودکان از طریق داروخانه آنلاین تا حدودی به تقویت سیستم ایمنی آنان و پیشگیری از بروز بیماری کمک کنید.

آمار کودکان مبتلا به کرونا

 طبق گزارش آکادمی اطفال آمریکا و انجمن بیمارستان‌های کودکان، در ایالات‌متحده کودکان حدود 10٪ از کل موارد COVID-19 را نشان می‌دهند. تحقیقات نشان می‌دهد کودکان کوچک‌تر از 10 تا 14 سال در مقایسه با افراد 20 سال به بالا کمتر به ویروس عامل COVID-19 آلوده می‌شوند. میزان بستری شدن در بیمارستان برای کودکان نیز بسیار کمتر از بزرگ‌سالان است. با این ‌حال، بر اساس تحقیقات انجام‌شده از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC)، در صورت بستری شدن کودکان در بیمارستان، آن‌ها باید به‌اندازه بزرگ ‌سالان بستری در بخش مراقبت ویژه تحت درمان قرار گیرند.

ارتباط میزان ویروس کرونا با شدت علائم آن در کودکان

میزان ویروس موجود در کودکان و بار ویروسی آن‌ها با شدت علائم در آن‌ها ارتباط ندارد. به‌ عبارت‌ دیگر، ویروس بیشتر به معنای علائم شدیدتر نیست. وجود بارهای ویروسی زیاد در کودکان آلوده این نگرانی را افزایش می‌دهد که کودکان حتی بدون علائم نیز می‌توانند به ‌راحتی عفونت را به دیگران منتقل کنند.

علاوه بر این، افراد در هر سنی با برخی بیماری‌های زمینه‌ای مانند چاقی، در معرض خطر بیشتری از بیماری جدی با کرونا قرار دارند. کودکانی که به بیماری مادرزادی قلبی، شرایط ژنتیکی، بیماری‌های سیستم عصبی یا متابولیسمی مبتلا هستند نیز با COVID-19 در معرض خطر بیشتری از بیماری جدی قرار دارند.

چه کودکانی بیشتر در معرض ابتلا به کرونا هستند؟

اگرچه نادر است اما به نظر می‌رسد کودکان زیر 1 سال بیشتر از کودکان بزرگ ‌تر در معرض خطر بیماری شدید با COVID-19 قرار دارند. این مسئله احتمالاً به دلیل سیستم ایمنی نابالغ و مجاری تنفسی کوچک‌ تر است که باعث می‌شود با عفونت ویروس‌های تنفسی بیشتر دچار مشکلات تنفسی شوند. نوزادان تازه متولد شده نیز می‌توانند هنگام زایمان و در تماس با مراقبان بیمار پس از زایمان آلوده شوند.

نحوه مراقبت از کودکان کرونایی

اگر کودک شما علائم COVID-19 دارد و فکر می‌کنید ممکن است کرونا داشته باشد، با مراکز خدمات بهداشتی کودکان تماس بگیرید. در صورت بیماری کودک خود را تا آنجا که ممکن است در خانه و دور از دیگران نگه‌دارید. در صورت امکان از فرزند خود بخواهید از اتاق‌خواب و سرویس بهداشتی جداگانه استفاده کند.

سخن پایانی:

شما در این شرایط می‌توانید برای عدم ابتلای کودکان به کرونا، برای سرگرم کردن بچه‌ها به پیاده‌روی خانوادگی یا دوچرخه‌سواری بروید ولی قوانین فاصله اجتماعی را اعمال کنید. بازی‌های مثل فوتبال خانوادگی، والیبال یا بدمینتون در حیاط خانه نیز روش‌های سرگرم‌کننده‌ای برای بچه‌ها در این دوران هستند. در داخل خانه نیز می‌توانید با بازی‌های فکری و آنلاین آن‌ها را مشغول کنید و از بیرون رفتن آن‌ها جلوگیری کنید. به علاوه خرید اینترنتی قرص و مکمل تقویتی کودکان از طریق داروخانه آنلاین نیز م یتواند به بهبود آنان کمک کند.

(0) نظر
X