spring

تن سالم

spring
social
spring

تن سالم

طرز تهیه کرم مرطوب کننده گیاهی

سه شنبه بیست و هفتم 8 1399

کرم مرطوب کننده با روغن نارگیل و ژل آلوئه ورا

آلوئه ورا به دلیل خاصیت تسکین دهنده و ترمیم کنندگی، ماده رایجی است که برای درمان آفتاب سوختگی استفاده می شود. وقتی آلوئه بعد از تراشیدن روی پاهایم قرار می گیرد، به مرطوب سازی  و آبرسانی پوست کمک می کند و همچنین باعث کاهش التهاب احتمالی می شود. آلوئه ورا با توجه به اینکه در اصل یک غذای فوق العاده پوستی است که دارای آنتی اکسیدان ها، مواد معدنی و اسیدهای چرب بوده و بسیار ارزان است. شما حتی می توانید اقدام به خرید کرم مرطوب کننده آلوئه ورا از داروخانه آنلاین نمایید.

روغن نارگیل وقتی به یک کرم آرامش بخش و ساده نیاز دارید یک مرطوب کننده عالی است، وقتی روغن نارگیل با ژل آلوئه ورا ترکیب شود ، محصول نهایی یک "لوسیون آلوئه ورا و نارگیل" ساده است که آرامش بخش ، شاداب کننده و مرطوب کننده و آبرسان است. ژل آلوئه ورا و روغن نارگیل یک ترکیب طبیعی عالی است که ممکن است بعد از اصلاح یا بعد از یک روز طولانی در معرض آفتاب استفاده شود. اگر پوست شما تمایل به روغن نارگیل به عنوان یک مرطوب کننده روزانه را دارد، ممکن است دستور العمل امروز یک محصول عالی روزانه باشد که باید در برنامه مراقبت از پوست طبیعی و گیاهی شما قرار گیرد. همچنین برای خرید کرم مرطوب کننده روغن نارگیل هم می توانید از طریق داروخانه آنلاین و سایر مراکز معتبر اقدام نمایید.

موادلازم برای تهیه کرم مرطوب کننده آلوئه ورا

  • روغن گیاهی معطر مثل روغن اسطوخودوس یا روغن نعناع( اختیاری)
  • کاسه برای مخلوط کردن و پیمانه و قاشق اندازه گیری
  • ظرف مناسبی برای نگهداری لوسیون
  • مخلوط کن یا میکسر
  • همزن دستی یا برقی
  • روغن خالص نارگیل
  • ژل آلوئه ورا تازه

مراحل تهیه کرم آبرسان آلوئه ورا و روغن نارگیل:

یک برگ کوچک آلوئه ورا را برداشته و با قاشق ژل داخل آن را خالی کنید و درون مخلوط کن بریزید و با دور تند چند دقیقه اجازه دهید تا به خوبی یکدست شود.نصف پیمانه روغن نارگیل جامد خالص را درون کاسه جداگانه ای بریزید. 

 آلوئه ورای همزده و یکدست شده را به روغن نارگیل اضافه کنید. با استفاده از یک همزن دستی یا برقی این دو را به مدت 5 تا 10 دقیقه یا تا وقتی که مخلوطی نرم و پفی و با غلظتی شبیه به خامه حاصل شد، هم بزنید.

در انتها لوسیون نارگیل آماده شده را درون ظرف مناسبی مثل ظرف قدیمی و تمیز یک کرم یا لوسیون ریخته و آن را در یخچال نگهداری کنید. این لوسیون برای چندین هفته قابل نگهداری می باشد.

می توانید این لوسیون را مانند لوسیون ها و کرم های دیگر برای پوست تمام نقاط بدن استفاده کنید. برای افزایش میزان تاثیر این لوسیون، سعی کنید همیشه بعد از حمام، زمانی که پوست بدنتان کمی مرطوب است از این لوسیون استفاده کنید تا رطوبت را در پوستتان ماندگار کنید. این لوسیون همچنین یک پاک کننده آرایش بسیار خوب به شمار می رود. اگر تمایلی به درست کردن این کرم آبرسان ندارید می توانید اقدام به خرید کرم مرطوب کننده آبرسان در برندهای مختلف از طریق از داروخانه آنلاین نمایید.

(0) نظر
X