spring

تن سالم

spring
social
spring

تن سالم

آیا در خانه هم باید ضد آفتاب زد؟

شنبه بیست و دوم 9 1399

ممکن است فکر کنید اگر از رختخواب خود را پایین بیاورید، سوار ماشین خود شوید و با ماشین به محل کار خود بروید، جایی که تمام روز پشت میز خود می‌نشینید، به ضد آفتاب نیازی ندارید. یا شاید شما در یک روز تعطیل در خانه در حال استراحت هستید و شما نمی‌خواهید که در منزل ضد آفتاب بزنید؛ اما، آیا واقعاً اینگونه است که شما در خانه به کرم ضد آفتاب نیازی ندارید؟ یا اینکه این یک تصور غلط است؟ آیا واقعاً خرید اینترنتی ضد آفتاب از داروخانه آنلاین و سایر مراکز معتبر جهت پیشگیری از پیری پوست و جوانسازی پوست الزامی است؟

تفاوت اشعه UVA و UVB ؟

اشعه UVA به طور کلی با پیری سلول‌های پوستی در ارتباط است و باعث ایجاد چین و چروک، لکه‌های خورشید و سایر علائم آسیب خورشید می‌شود. از طرف دیگر، اشعه UVB قوی‌تر است و می‌تواند به طور مستقیم به DNA سلول‌های پوست آسیب برساند. اشعه یو وی بی همچنین علت اصلی آفتاب سوختگی است و با بیشتر سرطان‌های پوست در ارتباط است.

نکات مهم در خصوص مصرف ضد آفتاب!

فرقی نمی‌کند که سنتان بزرگ باشد یا کوچک زیرا پزشکان توصیه می‌کنند که نوزادان هم حتی در شش ماهه اول زندگی باید حتماً از امکانات فیزیکی در خصوص مقابله با نور آفتاب استفاده کننده به عنوان مثال لباس آستین دار بپوشند، از کلاه لبه دار استفاده کنند و همچنین از ساعت 10 صبح تا بعدازظهر که پیک آفتاب است ترجیحاً بیرون از منزل نباشند و در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرند.

نکته مهم دیگر اینکه هنگام استفاده از ضد آفتاب کمترین میزان دوز پیشنهادی یعنی SPF30 را در نظر بگیرند و کمتر از آن میزان استفاده نکنند. زیرا هرچه میزان SPF بالاتر می‌رود خاصیت مقابله و پرتو و اشعه‌های مضر آفتاب بیشتر می‌گردد.

ضد آفتاب در منزل

طبق انجمن سرطان آمریکا، شیشه‌ای که به طور معمول در شیشه‌های اتومبیل، خانه و دفتر استفاده می‌شود برای جلوگیری از بیشتر اشعه یو وی بی طراحی شده است، اما محافظتی در برابر همه اشعه یو وی‌ای ندارد؛ بنابراین حتی اگر در خانه نباشید، اگر به پنجره نزدیک باشید باز هم خطر قرار گرفتن در معرض اشعه یو وی‌ای و آسیب احتمالی پوست را دارید.

ماریا ترزا اوچوا، متخصص پوست و استاد پوست بالینی در Keck می‌گوید: متأسفانه، اطلاعات غلط زیادی در مورد استفاده از ضد آفتاب وجود دارد که باعث می‌شود افراد از استفاده آن جلوگیری کنند. اوچوآ توضیح می‌دهد: "ضد آفتاب یکی از مهم‌ترین ابزارها در پیشگیری از سرطان پوست است.

بنابراین، اگر میز کار یا نقطه اصلی تماشای تلویزیون در کنار پنجره است، بهتر است با احتیاط رفتار کنید و اقدامات لازم را برای محافظت از پوست خود انجام دهید. مطالعات نشان داده است که در ایالات متحده، آسیب آفتاب به میزان قابل توجهی در سمت چپ صورت و بازوی چپ نسبت به سمت راست، بیشتر است زیرا بیشتر در معرض نور خورشید قرار گرفته است بنابراین سعی کنید جهت اطمینان بیشتر صورت و بدن خود را به طور کامل با کرم ضد آفتاب بپوشانید و حتماً اقدام به مصرف و خرید کرم ضد آفتاب با SPF مناسب و ترجیحاً 30 به بالااز طریق داروخانه آنلاین و سایر مراکز معتبر نمایید.

ماهی چندبار ضد آفتاب بخریم؟

از آنجایی که کرم ضد آفتاب در حجم و بسته بندی متفاوتی عرضه می‌گردد اما تجربه مصرف کنندگان نشان داده که اگر به طور میانگین روزانه چهار نوبت یعنی حدوداً 2 گرم از آن را بر صورت و گردن خود بزنیم در هر ماه، یک بسته کرم ضد آفتاب نیاز داریم که این آمار در مقابل زیبایی و جوانی پوست شما بسیار ناچیز است.

به طور کلی قدم اول برای مبارزه با سرطان پوست، جوانسازی و رفع چین و چروک پوست حتماً خرید اینترنتی کرم ضد آفتاب از طریق داروخانه آنلاین با SPF مناسب و هماهنگ با نوع و جنس پوست خود را جدی بگیرید.

(1) نظر
X