spring

تن سالم

spring
social
spring

تن سالم

رفع چروک چشم با طب سنتی

شنبه بیست و نهم 9 1399

با افزایش سن، پوست توانایی خود را در تجدید از دست می دهد. پوست ناحیه زیر چشم به دلیل نازک بودن حساس به روند پیری است و زودتر از جاهای دیگر چروک می شود. در نتیجه، ایجاد چین و چروک در زیر چشم به مرور زمان معمول است. روش های مختلفی برای رفع چین و چروک و سیاهی اطراف چشم وجود دارد که مصرف و خرید کرم  دور چشم از طریق داروخانه آنلاین یکی از آن ها است . در این مقاله ، چگونگی درمان چین و چروک به روش طب سنتی، و چندین روش درمانی خانگی را توضیح می دهیم.

1.     همانطور که می دانید رطوب رسانی به بدن تاثیر بسزایی در جوان ماندن پوست دارد که برای اینکار خوردن مواد غذایی حاوی چربی طبیعی بسیار کمک کننده است. روغن های گیاهی مانند روغن کنجد، روغن تخم کتان؛ روغن زیتون و روغن نارگیل، آجیل ها و دانه ها، آووکادو، کره و زرده تخم مرغ حاوی چربی های سالم و مفید برای پوست هستند و چین و چروک دور چشمتان را کمتر می کنند.

2.     همانطور که می دانید رطوب رسانی به بدن تاثیر بسزایی در جوان ماندن پوست دارد که برای اینکار خوردن مواد غذایی حاوی چربی طبیعی بسیار کمک کننده است. روغن های گیاهی مانند روغن کنجد، روغن تخم کتان؛ روغن زیتون و روغن نارگیل، آجیل ها و دانه ها، آووکادو، کره و زرده تخم مرغ حاوی چربی های سالم و مفید برای پوست هستند و چین و چروک دور چشم را کمتر می کنند.

3.     گیاهان سبز رنگ از جمله: اسفناج، کلم راکت، جلبک اسپرولینا، سیب سبز، برگ خردل و گیاه شیکوره نیز تأثیر زیادی در افزایش شفافیت و زیبایی پوست دارد زیرا با دفع سموم بدن و پاکسازی کبد باعث از بین رفتن چین و چروک و افزایش درخشندگی پوست می شود.

4.     اگر به دنبال یک درمان قوی برای پیشگیری از پیری پوست و بروز چین و چروک هستید به سراغ هسته انگور بروید که به صورت عصاره یا روغن موجود است. همچنین توصیه می کنیم هنگام میل کردن انگور هسته های آن را دور نریخته و بجوید.

5.     یکی از مهمترین نوشیدنی ها برای از بین بردن چین و چروک و جوانسازی پوست مصرف آب میوه سیب است و بهترین زمان برای نوشیدن آن اواسط روز یا بعد از ظهر است.

6.     اضافه کردن زردچوبه در رژیم غذایی زیرا خواص ضد التهابی و ضد سرطانی داشته و برای پوست مفید است.

7.     پختن آرتیشو (کنگر فرنگی) به صورت آب پز یا پخته شده در فر

8.     تهیه نوشیدنی گریپ فروت با عسل جهت خوش طعم شدن

9.     مصرف شاهی همراه غذا یا به صورت جدا در طی یک روز

10. تهیه سالاد کاسنی که طعم تلخ ملایمی دارد.

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا خرید کرم دور چشم از داروخانه آنلاین یا مصرف و خرید کرم ضد چروک اطراف چشم پیشنهاد می گردد.

(0) نظر
X