spring

تن سالم

spring
social
spring

تن سالم

چرا زینک مهم است؟

چهارشنبه سوم 6 1400

زینک یکی از فراوان ترین عناصر در بدن انسان است. بعد از آهن زینک بیشترین مقداررا در بدن دارد. طبیعی است که کمبود زینک در بدن می تواند مشکلات بسیاری را ایجاد کند. به همین خاطر استفاده از غذاهای حاوی زینک و همچنین مکمل های زینک و زینک پلاس رواج فراوانی یافته و همواره توسط پزشکان و متخصصان تغذیه و سلامت توصیه می شود. کمبود زینک در بدن علائم خاصی دارد که می توانید بخصوص آن را در پوست مو و ناخن های خود مشاهده کنید.

برای مطالعه مزایای زینک و زینک پلاس اینجا را کلیک کنید.

زینک همچنین بر بینایی، میزان هورمون غده تیرئید، حس چشایی و بویایی و درمان سریعتر بیماری ها، کاهش احتمال ابتلا به بیماری های ویروسی و واگیردار و همچنین بهبود زخم های سطحی و زخم های ناشی از عمل جراحی بسیار کمک می کند. با داشتن چنین مزایایی درمی یابیم که داشتن زینک در بدن به اندازه کافی تا چه حد ضروری است و باید بصورت روزانه زینک را به برنامه غذایی اضافه کرد. چراکه زینک در بدن ذخیره یا تولید نمی شود و باید آن را از طریق رژیم غذایی دریافت کرد.

منابع حاوی زینک

زینک در گوشت قرمز، پروتئین، گوشت سفید و غذاهای دریایی و همچنین در آجیل و محصولات لبنی یافت می شود. همچنین شما می توانید از طریق غلات نیز زینک مورد نیاز را دریافت کنید. سبزیجات زینک ندارند بنابراین افرادی که گیاهخوار هستند باید از منابع دیگری زینک مورد نیاز بدنشان را تأمین کنند. چراکه کمبود زینک باعث کاهش قدرت سیستم ایمنی بدن می شود. کم خونی، ضعف عضلات، مشکلات گوارشی و پیری پوست از عوارض نرسیدن زینک کافی به بدن است.

مزایای مصرف زینک پلاس

زینک پلاس تشکیل شده از زینک و ویتامنی های ب و C است. مجموعه کامل و عالی برای تقویت سیستم ایمنی بدن و جوانسازی پوست و تقویت مو، زینک پلاس مزایای بسیاری برای بدن دارد و با تأمین ویتامین های مهم و ضروری بدن نقش اساسی در سلامتی جسمانی ایفا می کند. جلوگیری از ابتلا به هپاتیت تا سرماخوردگی ساده همه از مزایای مصرف زینک پلاس است. با خاصیت انتی اکسیدانی که دارد به سلامت سلولها کمک کرده و در درمان بیماری ویلسون نیز مؤثر است.

باعث کاهش التهاب شده و در سنین بالاتر نیز برای تقویت عضلات و مفاصل بسیار مفید می باشد. یکی از عناصر همیشگی در مکمل های سلامندان زینک و ویتامین ب و ویتامین ث می باشد.


(0) نظر
X